Ameliyat Hakkında

AÇIK VE KAPALI TEKNİK BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği (Rinoplasti) günümüzde genel anestezi altında yapılan en yaygın cerrahi operasyonlardan biridir. Doku bilimi,yara iyileşme, mimari,mühendislik bilimlerinin kullanıldığı kompleks bir işlemidir. Temel olarak açık teknik ve kapalı teknik olarak iki tip uygulanabilir.

Kapalı teknik burun estetiği (rinoplasti);

Kapalı teknik burun estetiği (rinoplasti) operasyonu burun delikleriden girerek yapılır. Kesiler burun deliklerinin iç yüzünden yapılır. Burun ucu burun kanadına atılan ilk dikişlerle şekillendirilir. Burun sırtında ki kemik ve kıkırdak çıkıntısı kesilerek çıkartılır. Kemik ve kıkırdak şekillendirmek için ince ve hassas aletler kullanılır. Ameliyat süresi yaklaşık 2-3 saat arasında burun tipine göre değişiklik göstermektedir. 

Açık teknikburun estetiği  (rinoplast)i;

Açık teknik burun estetiği (rinoplasti) operasyonunda ikiburun deliğinin ortasındaki deriden küçük bir kesi yapılır. Yapılan kesi her iki burun deliğinin iç yüzü boyunca yanlara doğru uzatılır. Burun sırtı derisi yukarıya doğru kaldırılır ve kıkırdak yapılar ortaya çıkarılır. Yine kemik ve kıkırdak şekillendirmek için hassas ve ince aletler kullanılır. Burun sırtında ki çıkıntıyı oluşturan kemik ve kıkırdak fazlalıklar kesilerek çıkartılır.

Günümüzde en çok ve sık karşılaştığımız sorulardan biri ‘ açık teknik burun estetiğimi olmalıyım ? yoksa kapalı teknik burun estetiğimi olmalıyım ? sorusudur.

Günümüz teknolojisi ile açık teknik burun estetiğini tercih etmekte ve önermekteyiz. Açık teknik burun estetiğinde kontrol her zaman daha fazladır ve açık teknik burun estetiği için her zaman cerrahın deneyimi, bilgi ve donanımı,tecrübesi göz ardı edilmemelidir.

Yanıtla