Ameliyat Hakkında

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilgi

Burnunuzun şeklinin yüzünüzün güzelliğini olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız ya da nefes almakla ilgili bazı sorunlar yaşıyorsanız burun estetiği ameliyatı olabilirsiniz. Artık geliştirilen yeni teknikler sayesinde rinoplasti yani burun estetiği çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Hem cerrah açısından hem de hasta bakımından daha konforlu bir süreçte yapılabilen ameliyatlar iyileşme süreci bakımından da yüz güldürüyor.

Ameliyat olmaya karar verenler ise burun estetiği ameliyatı hakkında bilgi almak istiyor. Merak edilen hususlar arasında ameliyatı ne kadar sürdüğü de var. Genellikle 2 ila 3 saat içerisinde burun estetiği ameliyatları tamamlanıyor. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi burun bölgesine nasıl bir müdahale yapılacağı gibi unsurlara bağlı olarak ameliyatın süresi uzayabilir ya da kısalabilir. Bu nedenle net bir süre belirtmeksizin için yanıltıcı olacaktır.

burun-estetigi-hakkinda-bilgi

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Planlanıyor?

Estetik ameliyatları planlanmasından önce mutlaka doktor tarafından muayene edilmeniz gerekiyor.  Pek çok klinikte  bu muayene ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Cerrah tarafından burun bölgesi detaylı bir şekilde inceleniyor ve ardından nasıl bir buruna sahip olmak istediğiniz hasta ile doktor arasında  görüşülüyor.  Her burun şeklinin her yüze uygun olmadığını bilmeniz lazım.

Gördüğünüz bir burun şeklinin aynısının sizin yüzünüze kazandırılmasını istiyor olabilirsiniz. Ancak bu burun şekli sizin yüzünüze uygun olmayabilir. Kimi zaman burun dokuları da istediğiniz burun şekline sahip olmanızı önleyebilir. Tüm bunlar ameliyat öncesinde doktor ile hasta arasında yapılan görüşmede netleştiriliyor. Bu noktada sizin doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekir.

Hastanın cepheden ve yandan fotoğrafları çekilerek bilgisayar ortamında istenen burun şekli yüze kazandırılıyor. Bu sayede henüz ameliyat olmadan yüzünüzün istediğiniz burun şekli ile birlikte nasıl görüneceğini bilgisayar ekranında görebiliyorsunuz. Çok sayıda kişi bu fotoğrafı gördükten sonra fikrini değiştirebiliyor ve daha farklı bir burun yapısına sahip olmak isteyebiliyor. Bu nedenle hastanın ameliyat öncesi fotoğraflarının çekilmesi büyük önem taşıyor.

Ameliyattan sonra kazandırılan burun şeklinin formunu tam olarak elde edebilmesi için 6 aylık bir zaman diliminin geçmesi gerekiyor. Şişlikler ve morluklar ise eskiye nazaran çok daha az oranda meydana geliyor. Birkaç gün içerisinde bu şişlikler ve morluklar ortadan kalktığı için hastanın günlük hayatına dönmesi mümkün olabiliyor.

Yanıtla