Ameliyat Öncesi

Burun Estetiği İsteyenler İçin Önemli Uyarılar!

Eğer burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle istediğiniz burun şeklinin burun fonksiyonlarınızı kısıtlayan bir forma sahip olup olmadığından emin olmalısınız. Her yüze her burun şeklinin uygun olmayacağını bilmenizde fayda var. Bu nedenle nasıl bir burun şekline sahip olacağınıza doktorunuzla birlikte görüşerek karar vermeniz dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar arasında yer alıyor.

Uzmanlar sıklıkla burun estetiği isteyenler için önemli uyarılar yapıyor ve bu uyarıların herkes tarafından dikkate alınması gerekiyor. Doktorunuzla doğru bir iletişim içerisinde olmanız estetik ameliyatlarda büyük önem taşır. Bu nedenle doktor seçiminin de önemli olduğunu belirtmek isteriz. İletişim kurabileceğiniz ve sorularınıza detaylı yanıt alabileceğiniz bir cerrahı tercih etmeniz gerekiyor.

burun-estetigi-1

Burun Şeklini Ameliyattan Önce Görebilirsiniz

Artık ameliyattan önce fotoğraflarınız çekilerek bilgisayar ortamına aktarılıyor. Sonrasında istediğiniz burun şekli yine bilgisayar ortamında yüzünüze kazandırılıyor. Eğer gördüğünüz bu burun şeklini beğenmediyseniz ya da bazı tedirginlikleriniz varsa mutlaka bunu doktorunuzla konuşmalısınız. Yeniden bir burun şekli planlaması doktorunuz tarafından sizin için yapılabilir.

Ameliyattan sonra yüksek olasılıkla burnunuza silikon yerleştirilecektir. Bu silikon 2 ila 4 gün boyunca burun içerisinde kalıyor. Sonrasında doktor tarafından çıkarılıyor ve burnunuz kontrolden geçiriliyor. Bu esnada zaten burun temizliğiniz hekim tarafından yapılacaktır. Ameliyattan sonra burnunuza temizlemek için herhangi bir müdahalede bulunmamanız lazım. Aynı zamanda burnunuzu her türlü darbeye karşı ya titizlikle korumanız gerektiğini unutmayın.

Ameliyattan Sonra Bunlara Dikkat Edin

Hafif bir darbe burnunuza kazandırılan şeklin bozulmasına neden olabilir ve yeniden estetik ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle burnunuzu darbelerden korumak ameliyattan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli husustur. Özellikle ilk günlerde burnunuzun enfeksiyon kapmaması için havuz ve deniz gibi alanlardan uzak durmanız gerekiyor. Doktorunuz size bu tür alanlardan kaç gün boyunca uzak kalmanız gerektiğini belirtecektir.

Ağır hareketlerden kaçınmanız ve aynı zamanda spor hayatınıza da bir süre ara vermeniz gerekecek. Kendinizi zorlayan hareketlerden kaçınmanız lazım. Tüm bunlara ve doktor tarafından yapılan diğer uyarılara dikkat etmeniz durumunda sorunsuz bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Yanıtla