Diğer Sorunlarınız

Burun Estetiği Ne Kadar

Rinoplasti ameliyatlarında uygulanan yeni tekniklerden sizlere sıklıkla söz ediyoruz.  Bu yeni teknikler sayesinde hastalar ameliyat sonrası iyileşme sürecini çok daha rahat bir şekilde geçirebiliyor. Bu durum burun estetiği olmak isteyen kişilerin sayısında da bir artış meydana gelmesini sağladı. Artık daha fazla sayıda kişi estetik açıdan daha güzel görünen bir buruna sahip olmak için ameliyat kararı alıyor.

Burun Estetiğinde Fiyatlar Neden farklı?

Dolayısıyla burun estetiği ne kadar sorusunun yanıtını merak edenlerin sayısında da bir artış meydana geldi. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi burun estetiği ameliyatı  için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği nasıl bir ameliyat yapılacağına bağlı olarak değişecektir. Burun estetiği ameliyatları burun ucunu kaldırmak, burun kemerini törpülemek, burun deliklerini küçültmek, burundaki şekil bozukluklarını gidermek ve daha pek çok farklı nedenle gerçekleştirilebiliyor.  

Dolayısıyla bu ameliyatların tümü aynı ücret karşılığında yapılmıyor. Örneğin sadece burun ucunu kaldırmak amacıyla yapılan bir ameliyat burun kemiğindeki şekil bozukluğunu gidermek için yapılan bir ameliyattan çok daha basittir.  Bu durumda burun ucunu kaldırmak için ameliyat olma kararı alan bir kişinin ödemesi gereken ücret de daha düşük rakamlara tekabül edecektir.

burun-estetigi-ne-kadar

Burun Estetiği Fiyatı Nedir?

Elbette burun estetiği fiyatlarında belirleyici olan tek unsur buruna nasıl bir müdahale yapılacağı değil.  Aynı zamanda ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın deneyimi  ve bununla birlikte ameliyatın hangi klinikte gerçekleştirileceği de ödemeniz gereken ücrette belirleyici olan unsurlar arasında yer alıyor. Pek çok başarılı estetik ameliyat gerçekleştirmiş olan bir cerrahı tercih ettiğinizde bir miktar daha yüksek bütçe ayırmanız gerekebilir. Biraz daha deneyimsiz olan estetik cerrahlar ise daha düşük rakamlarla ameliyatı gerçekleştirebiliyor.

Ancak söz konusu estetik ameliyatları olduğunda cerrah seçiminin de büyük önem taşıdığını unutmamak gerekiyor. Olabildiğince deneyimli ve daha önce başarılı ameliyatlar gerçekleştirmiş olan bir estetik cerrahı tercih etmenizde fayda olacaktır.  Ancak kısıtlı bir bütçeye sahipseniz bu durumda daha deneyimsiz doktorları da tercih edebilirsiniz. Yapılacak basit bir muayene sonrasında sizlere fiyat bilgisi belirtilir.  Bu nedenle seçtiğiniz kliniğe telefon ile fiyat bilgisi sormamalısınız. Ameliyat ücreti için önce muayene olmanız gerekir.

Yanıtla