Ameliyat Hakkında

Burun Estetik Ankara

Günümüzde çok daha sık gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı artık yeni tekniklerle de uygulanabiliyor. Özellikle burun estetik Ankara gibi büyük kentlerde daha sık başvurulan bir estetik müdahale yöntemi haline geldi. Burun estetiğinde kuşkusuz en önemli aşama burun kemiğinin kırıldığı ve yeniden şekillendirildiği ya da kesildiği aşamadır. Yeni yöntemler tam da bu noktada devreye giriyor.

Burun kemiğinin şekillendirilmesi için keski ve çekiç kullanımı en eski tekniklerden biri. Günümüzde halen bazı estetik cerrahlar tarafından tercih ediliyor olsa da farklı yöntemlere geçiş yapan estetik cerrahların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Örneğin ultrasonik rinoplasti geliştirilen en yeni tekniklerden biri. Burun kemiğinin kesilmesi ve şekillendirilmesinde ultrasonik bir müdahale gerçekleştiriliyor.

burun-estetik-ankara

Ultrasonik Rinoplasti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Burun estetiğinden sonra hastaların yüzünde morluklar ve şişmeler olmasının nedeni burun kemiğinin kesilmesi esnasında bu bölgedeki dokularda hasar meydana gelmesiydi.  Aynı zamanda burun kemiğine yakın olan damarlarda da zedelenme meydana geldiğinden ameliyat sonrasında bir miktar kanama meydana gelirdi. Ancak ultrasonik burun estetiği tekniği uygulandığında çevre dokulara ve damarlara olabildiğince az zarar verecek şekilde burun kemiği kesilebiliyor. Bu teknik burun kemiğinin kesilmesi sırasında milimetrik hesap yapılmasına olanak tanıyor.

Ultrasonik burun estetiğinden sonra hastalarda morarma yok denecek kadar az oluyor. Elbette bu tekniğin uygulanabilmesi için ultrasonik aletlerin kullanılması gerekiyor. Bu aletler sayesinde ameliyattan sonra hastaların iyileşme süreci de çok daha konforlu geçebiliyor. İyileşme süresinin de klasik burun estetiği teknikleri ile kıyaslandığında çok daha kısa olduğu ve hastaların sadece birkaç gün içerisinde hem iş hayatlarına hem de günlük hayatlarına dönebildikleri gözlemleniyor.

Bu yöntem ABD’de FDA tarafından onaylanmış bir teknik olduğundan hem ülkemizde hem de dünyanın farklı ülkelerinde güvenle uygulanan bir teknik haline geldi. Bu yöntem aslında beyin ameliyatlarında kemiklerin kesilmesi için kullanılan bir tekniktir. Ancak estetik müdahalelerde de kullanılmaya başlanması uzun sürmedi. Ameliyat sonrasında yüzünde şişme ve morluk olmasından endişe edenler için ideal bir burun estetiği tekniği olduğu söylenebilir. Yakın zamanda çok daha yaygın bir şekilde kullanılması bekleniyor.

Yanıtla