Genel Sağlık

Burun Estetik Cerrahisi

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biri de burun estetiği oluyor. Rinoplasti ameliyatlarında artık yeni teknikler de kullanılmaya başlandı. Her ne kadar bu ameliyatlar hastalar için çok daha konforlu bir iyileşme süreci sunuyor olsa da halen burun estetiği olmak konusunda endişe yaşayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Pek çok kişi burun estetik cerrahisi konusuna korku ile yaklaşabiliyor.

Özellikle ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve olası ağrıdan korkanlar estetik ameliyat olmak istese dahi bu kararlarını ileri bir tarihe erteleyebiliyor. Oysa bu konuda da artık yüz güldüren gelişmeler var. Örneğin piezo rinoplasti tekniği burun estetik cerrahisi içerisinde geliştirilen yeni bir teknik. Bu tekniğin özelliği ise ameliyattan sonra daha  bordo morluk,  daha az ödem ve çok daha az ağrı olmasıdır. Çeşitli endişeler nedeniyle burun estetiği olma kararını sürekli erteleyenler için ideal bir teknik olduğu söylenebilir.

burun-estetik-cerrahisi

Rinoplastide piezo tekniği

Bu teknik uygulandığında ameliyat sonrası semptomlar yok denecek kadar az oluyor. Haliyle hastaların hem günlük hayatlarına hem de iş hayatlarına dönmeleri için geçmesi gereken süre de bir hayli kısalıyor. Burun kemiğinin kesilmesi gerektiğinde de bu teknik uygulanabiliyor. Minimal travma ile burun kemiğinin kesilmesini sağlayan bu teknik sayesinde hastaların ameliyattan sonra yaşadıkları sıkıntılar da azalıyor. Dolayısıyla çok daha cazip bir estetik ameliyat tekniği oluyor.

Kemiğin kesilmesi esnasında burun kemiğine herhangi bir zarar gelmiyor çünkü istenen kalınlıkta ve uzunlukta kemik kesilebiliyor. Bu teknik uygulandığında kemiğin çok daha kısa bir süre içerisinde kaynadığı da gözlemlendi. Aynı zamanda ameliyattan sonra meydana gelen ve son derece doğal olan kanama da bu teknik uygulandığında çok daha az miktarda oluyor.

Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen piezo rinoplasti tekniği klasik burun estetiği ameliyatını yaklaşık yarım saat kısaltıyor. Doku iyileşmesinin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiği de gözlemlendi. En azından ameliyat sonrasındaki süreçten  korkanlar için cazip bir teknik olduğu söylenebilir. Ancak henüz her doktor bu tekniği başarılı bir şekilde uygulayamıyor.

Yanıtla